Dünya

23 Bin Yıllık Heykel Kim Kardashian’a Benzetildi

23 bin yıllık heykel vücut hatları nedeniyle Kim Kardashian’a benzetildi.

Rusya’nın  Bryansk bölgesinde, 5 sanimetre uzunluğundaki 23 bin yıllık bir Venüz heykeli bulundu. Heykelciğin dünyaca ünlü reality şov yıldızı Kim Kardashian’ınkine benzeyen vücut hatları oldukça dikkat çekti.

KİM KARDASHİAN’A BENZETİLDİ 

Arkeologlar tarafından bulunan 23 bin yıllık heykel, keskin vücut hatlarına sahip olan ve Mamut dişinden oyulmuş bir Venüs heykelciği keşfedildi. Bu heykelcik vücut hatlarının benzerliği nedeniyle ünlü yıldız Kim Kardashian’a benzetildi.

Bu konuyla ilgili olarak Siberian Times’a açıklama yapan  Moskova Arkeoloji Enstitüsü Taş Devri Departmanı’ndan Dr. Konstantin Gavrilov da heykel ile ilgili olarak “Heykelde heybetli bir kadın tasvir edilmiş, ancak uzun ince bacaklarıyla olağanüstü zarif görünüyor. Bacaklarının hafifçe bükülmüş olması da Rembrant’ın tablosundaki Danae’yi hatırlatıyor” dedi.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

Öne Çıkan Haber Linkleri

To Top