Haberler

Antalya Film Festivali’nde Ulusal Yarışma Bölümü Kaldırıldı

Antalya Film Festivali’nde Ulusal Yarışma Bölümü’nün kaldırılması nedeniyle ünlü isimlerden tepkiler yağdı.

Sinema ve televizyon dünyasının ünlü isimleri, “Uluslararası Antalya Film Festivali”ndeki “Ulusal Yarışma” bölümünün kaldırılması konusunda büyük tepki gösterdi. Bu konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından görüntülü bir mesaj yayınlanmıştı.

Film Yönetmenleri Derneği tarafından yapılan açıklamada, , “Antalya Altın Portakal Ulusal Yarışması”nın  kaldırılmasından dolayı her gün farklı bir sinemacının görüşlerinin paylaşıldığı belirtildi.

İŞTE SANATÇILARIN TEPKİLERİ: 

Selçuk Yöntem

“Antalya Film Festivalini Antalya Film Festivali yapan ulusal yarışma bölümüdür. Kaldırılmasını anlamak mümkün değil.”

Hülya Koçyiğit

“(Festival) Türk halkıyla sinemasını buluşturmakta. İlk defa bu yıl ulusal yarışmadan yoksun olacak. Hep yerli ve milli değerlerimiz dedik ve bunları yaygınlaştırmak istedik. O nedenle elbette uluslararası festival olabilir ama ulusal sinemamızı ayakta tutan, destek veren Antalya Film Festivali’nin yapılmamasını, ulusal yarışmanın yapılmamasını kabul edemiyorum.”

Cahit Berkay

“Bugüne kadar yanılmıyorsam benim 6 tane ödülüm var Antalya’da. Film ve onur ödülleri anlamında. Halbuki ben bunu 10’a çıkarmak istiyordum. Niye durdurdunuz Antalya Altın Portakal Festivalini? Şaka bir yana ama sinema için büyük bir kayıp. Antalya Altın Portakal festivali en büyük motivasyondur sinema adına. Üzgünüm.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

Öne Çıkan Haber Linkleri

To Top