Moda

Genç Ayakkabı Tasarımcılarına Müjde!

İstanbul Moda Akademisi’nde Deri Tanıtım Grubu’nun desteği ile genç tasarımcılara %90 burslu bir akademi açılacak.

Deri Tanıtım Grubu ve İstanbul Moda Akademisi, genç tasarımcıları desteklemek amacıyla 18 hafta sürecek bir ayakkabı tasarım programı başlatıyor. Conde Nast İtalia Vogue L’uomo ve La Rinascente ile beraber yaptığı işbirliği ile adından çokça söz ettirmeyi başaran Deri Tanıtım Grubu, sektöre genç tasarımcıları kazandırmayı hedefliyor. DTG Ayakkabı Koleksiyon Tasarım Programı tüm öğrencilerini %90 burslu olarak kabul edecek.

DTG’nin desteğini alarak İstanbul Moda Akademisi tarafından geliştirilen bu programın koordinatörlüğünü, İMA Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Başkanı Gülin Girişmen üstlenirken, kreatif direktörlük koltuğuna ise Londra’da yaşayan ayakkabı tasarımcısı Eelko Moorer yapacak. Dünyaca ünlü tasarımcı ve eğitmenler akademik kadroda yer alacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

Öne Çıkan Haber Linkleri

To Top