Keşfet

Mobil Dünyada Sohbet Etme Keyfi

Eski zamanların bilgisayar ortamındaki en popüler sohbet platformları artık akıllı telefonlarda yer alıyor.

İnsanlar sohbet etmek, dertleşmek, yeni arkadaşlar edinmek veya bazen yalnızca hiç tanımadığı birine kendisi hakkında bazı detaylar anlatmak ister. Bu gibi durumlarda sokakta kurulamayacak arkadaşlıklar, günümüzde internet üzerinde kurulabiliyor. Çünkü insanlar sanal dünyada arkadaş edinmek konusunda daha başarılıdır. Bu ortamda çekingenliklerini atabilir veya daha güvende hissedebilirler. Çünkü evlerinde otururken yalnızca internet üzerinden mesajlaşma veya konuşma ile arkadaş edinebilir ve istedikleri anda da karşılarındaki insanla bağlantılarını koparabilirler. Bu nedenle bu tür ortamlar çok fazla tercih edilmekte ve dijital bir hal alan dünyada internette sohbet etmek veya kısaca chat yapmak olağan bir durum haline gelmektedir.

İnternetin yaygınlaşmasının ardından insanların elinden düşmeyen akıllı telefonlar yavaş yavaş hayatın odak noktası haline gelmiş ve insanlar artık pek çok işini bu telefonlar aracılığıyla halleder olmuştur. Bununla beraber bilgisayar ortamında yaygınlaşan sohbetler, artık mobil sohbet kıvamına gelmiş ve telefonlar üzerinden girilebilen sohbet sistemleri ile yeni arkadaşlar edinmek mümkün hale gelmiştir. Akıllı telefonlar birçok alanda fayda sağlar ve chat alanında da giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Bazı sistemler üzerinden çeşitli isimlerle kayıt olabilen kullanıcılar, telefonlarından istedikleri zaman istedikleri kişilerle sohbet etme şansına sahip olurlar. Hatta buradaki arkadaşlıklarından veya sohbetlerinden hoşnut olanlar, gerçek hayatta da bu insanlarla tanışabilir ve yakın arkadaş olabilirler.

Mobil chat olarak tanımlanan bu kavram, bilgisayarların yaygınlaşması ile beraber yaygınlaşan chat kavramını yeniden canlandırmış ve artık akıllı telefonlar üzerinden istenildiği gibi kullanılan bir sistem haline gelmiştir. İnsanların yanında sürekli olarak gezdirebildikleri mobil sohbet siteleri sayesinde istedikleri ortamda arkadaş bulabilir ve yalnız hissetmekten kurtulabilirler. Bu sistemlerde kadın veya erkek kullanıcılar belirli yaş aralıklarına sahip bir şekilde yer alırlar. Bazılarında konulara veya içeriklere göre ayrılan gruplar yer alabilir. Buralarda kullanıcılar, konuşmak istedikleri konuya göre o gruba girerek grup konuşmasında yer alabilir veya özel olarak başka kullanıcılara mesaj atabilirler. Böylece oldukça kalabalık arkadaş gruplarında eğlenceli sohbetlere katılabildikleri gibi bire bir konuşmalarda da istedikleri konular hakkında konuşabilirler.

İsteyenler mobil sohbet kanallarında yalnızlıklarını giderebilir ve yeni arkadaşlar edinebilirler. Adeta bir eğlence haline gelen bu sistemler, bilgisayar dönemiyle beraber popüler hale gelen chat konuşmalarının mobil chat olarak değişmesini ve gelişmesini sağlamıştır.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

Öne Çıkan Haber Linkleri

To Top