Magazin

Murat Boz’un Sigortasız İşçi Çalıştırdığı Ortaya Çıktı!

Murat Boz, yanındaki dansçıları sigortasız çalıştırmasından dolayı mahkemelik oldu.

Şarkıcı Murat Boz’un koreografı Ceren Yılmaz ve dansçısı Mertkan Tapan, avukat Gökhan Alpertunga aracılığıyla mahkemeye başvurdu. Murat Boz’un 2007 yılından beri dansçılarına sigorta yapmadığı ortaya çıktı.

SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRDIĞI KANITLANDI 

Sabah’ta yer alan bir habere göre, Avukat Alpertunga’nın mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde Ceren Yılmaz’ın 2009, Mertkan Tapan’ın ise 2007 yılında Murat Boz’un yanında çalışmaya başladıkları öğrenildi. Müvekkillerinin belirli bir ücret karşılığında Boz’un yanında çalışmaya başladıklarını belirten avukat Alpertunga konuyla ilgili olarak “Sosyal Güvenlik Kurumu’na verilmesi gereken belgeler, davalı tarafından teslim edilmemiş ve sigorta primleri de yatırılmamıştır. Müvekkillerimiz ücret karşılığı çalışmasına rağmen, işveren bunu göstermemiştir” dedi.

MAHKEME MURAT BOZ’U HAKSIZ BULDU 

Müvekkillerinin Murat Boz ile çalıştığına dair fotoğraf ve videoları da dava dilekçesine ekleyen avukat,  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün  bu çalışmaları sigortalı hizmetlerden sayması gerektiğini belirtti. İş Mahkemesi, dansçıların sigortasız çalıştığını tespit etti. Murat Boz ise karara itiraz etti.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

Öne Çıkan Haber Linkleri

To Top