Teknoloji

PTT, Android Kullanıcılarını Uyardı!

PTT, Android’in Türk kullanıcılarını bir güvenlik tehdidine karşı uyardı.

Android işletim sistemi hakkında yüzlerce güvenlik tehdidi iddiaları ortaya atıldı. Ancak bu seferki uyarı herhangi bir güvenlik firmasından değil direkt olarak Posta, Telgraf Teşkilatı olan PTT’den geldi. PTT, Android’in uygulama mağazası olan Google Play Store’da yer alan uygulamadan dolayı Türk kullanıcıları uyardı.

PTT tarafından yapılan açıklamaya göre Google Play Store’da HGS’ye ait bir uygulama gibi görünen sahte yazılımlar yer almaktadır. Bu yazılımları kullananların kişiler bilgilerine kolay bir şekilde ulaşılabiliyor.

1493791614_hgs.png

PTT bu konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Söz konusu yazılımlara ait kaynak kodu üzerinde yapılan incelemeler sonucunda sahte yazılımın kredi kartı ve telefonda kayıtlı bilgiler gibi müşteri verilerini çalmaya yönelik kodlar bulunuyor. Hizmet sunumunda önem verdiğimiz önemli kriterlerden birisi olan şirketimize güven unsurunu zedelemeye yönelik bahsi geçen sahte yazılımların Google Play‘den kaldırılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Şirketimiz müşterilerinin bu uygulamaları kullanmamaları ve söz konusu yazılım kullanıcılarının da sahte yazılımı telefonlarından kaldırmaları gerekmektedir”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

Öne Çıkan Haber Linkleri

To Top