Spor Dünyası

Sergen Yalçın: Türkiye’de Bir Tane Yıldız Futbolcu Var

Sergen Yalçın, futbol dünyası hakkındaki açıklamalarında Türkiye’de bir tane yıldız futbolcu olduğunu söyledi.

Genç teknik direktör Sergen Yalçın, beIN Sports’a bazı önemli açıklamalarda bulundu. Sergen Yalçın, Kayserispor’daki görevinden neden ayrıldığını da açıkladı.

“ÇOK STRESLİ ORTAM VAR”

“Bana Kayserispor’dan önce de teklif geldi ancak kabul etmedim. Teknik direktörlük zor iş, futbolculuk daha kolay. Yönetici pozisyonuna geldiğin zaman bir çok sorumluluğun altına giriyorsun. Biz göreve başladığımız her kulüpte, hep küme düşme hattında, dibe vurmuş takımları aldık. İlk hocalıklar böyle yerlerde zor oluyor. Çok stresli ortamlar var. O takımı alıp yukarı çıkarmak zorundasınız. Aslında gittiğimiz her takımda bunu becerdik. Ben 6-7 yıllık hoca olsam daha iyi olur ama krizi yönetebiliyorum yine de. Gittiğimiz yerlerdeki başarı kriteri hep kümede kalmak oldu. Artık böyle takımlarda çalışmak istemiyorum.

“MADDİYATA İHTİYACIM YOK”

Hep küme düşme hattındaki takımları çalıştırdım. Böyle takımlarda baskı hissediyorsunuz. Aslında kriz yönetiminde de başarılı oldum ama artık bu takımlarda çalışmak istemiyorum. Kulübede rahat bir maç izleyemedik. Seyirci istifa diye bağırırsa bırakırım. Çalıştığım yerde mutlu olmak isterim. Benim maddiyata ihtiyacım yok. Gittiğimiz bütün takımları kurtardık. Kayserispor’da büyük payımız var”

“TÜRKİYE’DE TEK YILDIZ TALİSCA”

“Cengiz Ünder’den yıldız futbolcu olmaz. Hagi yıldız futbolcudur, Alex’dir, Messi’dir, Ronaldo’dur. Iniesta yıldız değildir mesela. Türkiye’deki tek yıldız futbolcu Talisca’dır. Türkiye’deki diğer futbolculardan oyunsal anlamda çok önde ama daha fazla gözükmesi lazım. Beşiktaş’ı Lyon eşleşmesini deplasmanda bitirebilirdi ama olmadı.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

Öne Çıkan Haber Linkleri

To Top