Magazin

Sıla Konserini İptal Eden Rektörlüğün Başına Neler Geldi?

Sıla konserini iptal eden Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin araçlarına haciz getirildi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleşecek Sıla konserinin iptal edilmesinin ardından, bu organizasyonu planlayan şirket, rektörlüğün resmi makam aracına haciz koydurdu.

HAVA KOŞULLARINDAN DOLAYI İPTAL EDİLDİ 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, 2013 yılında bahar şenlikleri için bir organizasyon şirketi ile anlaşmıştı. Ancak Sıla konserinin yapılacağı 14 Mayıs tarihinde yaşanan yoğun yağışta sahnenin çatısı su almıştı. Sahne ve konser alanının tehlike oluşturacak derecede ıslanması nedeniyle konser iptal edilmişti. Organizasyon şirketi, Sıla konserinin başka bir gün yapılacağını yazılı ve sözlü olarak üniversite yönetimine belirtmişti. Ancak yönetim bu konuyla ilgili geri dönüş yapmadı.

ÜNİVERSİTE HAKSIZ BULUNDU 

Habertürk’ten Hayati Arıkan’ın haberine göre; organizasyon şirketi Bolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde alacak davası açtı. Mahkeme üniversiteyi haksız buldu ve 48 bin TL’lik para cezasını yasal faizi ile ödeme cezası verdi. 55 bin TL’lik alacaklarını olduğunu söyleyen organizasyon şirketi, rektörlüğün resmi makam aracına ve 4 otomobiline de haciz koydurdu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

To Top