Magazin

Suç Örgütü Lideri Adnan Oktar Gözaltına Alındı!

Sabahın ilk saatlerinde Adnan Oktar ve örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar Oktar ve birçok kişi gözaltına alındı.

İstanbul merkezli olarak 5 ilde, Adnan Oktar suç örgütüne üye oldukları iddia edilerek haklarında gözaltı kararı çıkarılan 235 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

OKTAR KORUMALI İLE BERABER GÖZALTINA DİRENDİ 

Adnan Oktar, İstanbul Çengelköy’de bulunan evinde gözaltına alındı. Alınan bilgiler arasında Adnan Oktar ve korumalarının polise direndikleri belirtildi. Adnan Oktar’ın canlı yayın yaptığı A9 adlı televizyon kanalı da baskın düzenlendi.

ADNAN OKTAR NEDEN GÖZALTINA ALINDI? 

Adnan Oktar’a yönelik olarak açılan soruşturmada; “suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, Terörle Mücadele Kanunu’na muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet, Vergi Usul Kanunu’na muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a muhalefet” suçlarından dolayı gözaltına alındığı belirtildi.

ADNAN OKTAR OPERASYONUNDAN GÖRÜNTÜLER

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

To Top