Haberler

Türkiye’nin İlk Yüz Nakli, Ömür Boyu Hapis Yatabilir

Türkiye’nin ilk yüz naklini olan Uğur Acar, yanarak ölen Ramazan Kaya’nın ölümüyle ilgili olarak ömür boyu hapis cezası alabilir.

Türkiye’nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar ve 2 arkadaşı hakkında 2 yıl önce yapılan iddialara göre otomobilini yakmak isterken kendisini de yakan Ramazan Kaya’nın ölümüyle ilgili ömür boyu hapis istemiyle ilgili açılan davaya devam edildi.

Manavgat 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuksuz sanık Uğur Acar da katıldı, ancak diğer sanıklar katılmadı. Türkiye’nin ilk yüz naklinin eşi Hatice Kaya da duruşmada hazır bulundu.

POLİS MEMURU TANIKLIK ETTİ 

Duruşmada dinlenen tanık polis memuru E.Ş, olay günü grup amirliğinde görevli olduğunu ve 112’den gelen ihbar üzerine polis ekiplerini olay yerine yönlendirdiğini açıkladı. Polislerin olay yerinde yanmış vaziyette bir şahıs gördüklerini söyleyen polis memuru, “Görevli arkadaşlarımızın ısrarıyla yanmış olan şahıs ambulansa binmiş. Alkollüymüş. Arkadaşlarımız olay yerinde bulunanları cumhuriyet savcısının talimatıyla bilgi almak amacıyla karakola getirdi. İfadeleri önce bilgi almak amacıyla alındı, ardından şüpheli sıfatıyla alındı” dedi.

ISLAK OLUP OLMADIĞINI HATIRLAMADI 

Tanık polis memuru, sanık avukatının sorusu üzerine Uğur Acar’ın karakola geldiğinde üzerinde çamur olmadığını ancak ıslak olup olmadığını hatırlamadığını söyledi. Hatice Kaya’nın olay yerinde neden sağlıklı inceleme yapılmadığını sorması üzerine tanık polis memuru E.Ş., olay yeri ekiplerinin çalışma sisteminin farklı olduğunu, görevli ekiplerin olay yeri ekiplerine yalnızca bilgi verdiğini belirtti.

MEVCUT DELİLLERLE HÜKÜM KURULDU 

Duruşma boyunca söz alan tanık ve sanık avukatları davayla ilgili olarak diğer tanığın dinlenmesine gerek olmadığını, mevcut delillerle hüküm kurulabileceğini belirtti. Mahkeme, sanıkların tutuksuz yargılanmalarının devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

Öne Çıkan Haber Linkleri

To Top