Keşfet

Kanseri Önlemek İçin Beslenmeye Dikkat Etmek Gerekir

Kanser hastalığından korunmak veya bu hastalığın kısa sürede aşılmasını sağlamak için bazı besinlerden yararlanmak gerekir.

sponsorlu

Kanser hastalığı, insan hayatındaki birçok olumsuzluktan dolayı oluşabilir. Bu nedenle gerek yaşanan stresler, gerek beslenme şekli, kanseri tetikleyici bir unsur olabilir. Birçok uzman, bazı besinlerin kanser hücrelerine savaş açtığını ve bu şekilde bu hastalıktan korunabildiğini söylemiştir. Kansere yakalanmamak için veya yakalandıktan sonra kanser ile mücadele etmek için bazı besinlerin alışkanlık haline getirilmesi ve beslenme alışkanlıklarının bu yönde ilerlemesi gerekir. Bu aşamada kanser önleyici yiyecekler sayesinde ciddi bir koruma sağlanabilir.

Uzmanlar öncelikle, yalnızca kanser için değil birçok hastalık için de beyaz un, beyaz şeker ve tuzdan kaçınılması gerektiğini söyler. Bu “üç beyaz” olarak nitelendirilen yiyeceklerin kanser hücrelerini beslediği düşünülmektedir. Ayrıca hiçbir ürünün devamlı olarak kullanılmaması önerilir. Örneğin; hazır alınan suların bile 3 ay içerisinde değiştirilmesi gerektiği söylenir. Çünkü hepsinin içerisinde az da olsa bir karışık mevcuttur. Kronik olarak vücuda giren bir karışım ise kanser hücrelerini beslemektedir. Ayrıca esmer ekmeğin kabuğunun yenmesi de uzmanlar tarafından önerilmektedir. Çünkü esmer ekmek kabuğu, kanser önleyici yiyecekler arasında yerini almıştır.  Kuşkonmaz ve fesleğenin insan vücudu için önemli olduğu söylenmektedir. Çünkü fesleğen içerisinde yüksek miktarda C vitamini bulunur. İnsan vücudu yalnızca C değil aynı zamanda b1 vitamini, b2 vitamini, D vitamini, E vitamini ve daha pek çoğuna ihtiyaç duymaktadır.  

Rezenenin sık sık tüketilmesi gerektiği söylenmektedir. Hatta bununla beraber taze zencefil, nane ve elmanın birleştirilmesi insan vücuduna olumlu etkilerde bulunur. Mide kanseri, ülser ve gastritten korunması için bu tür bitkilerin sık sık tüketilmesi gerekir. Ayrıca kemoterapi ve radyoterapi görenler, kaynar suyun içerisine bir tatlı kaşığı zencefil, papatya ve limon dilimi koyarak bu karışımı tüketebilirler. Bu karışım sayesinde kanser tedavisi gören kişilerde görülen ağız yaraları, radyoterapinin meydana getirdiği bazı yanmalara ve mani olabiliyor.

Kanser hastalığına yakalanmadan önce süt tüketmenin herhangi bir sakıncası yoktur ancak kansere yakalandıktan sonra süt içerikli gıdaların tüketilmesi önerilmez. Ailesi içerisinde meme kanseri olan biri bulunmasa bile her 7-8 kadından bir tanesi bu hastalığa yakalanır. Bu nedenle erken teşhisin de önemi bilinmeli ve hem kadınların kendilerini kontrol etmeleri hem de doktor kontrolü altında bu hastalık belirtilerinin teşhis edilmesi gerekebilir. Belirtilen besin ve bitkiler, kanser hücrelerine savaş açan besinlerdir bu nedenle birçok insan bu hastalığa yakalanmamak için önlem olarak, birçok insan da yakalandıktan sonra tedaviye katkı olarak bu besinleri tüketmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

Öne Çıkan Haber Linkleri

To Top