Sağlık

Satın Alırken Yüzümüzü Kızartan 5 Ürün

Satın alırken insanları utanç içinde bırakan ve birçok bahane üretilmesine neden olan bazı ürünler vardır. İşte bu ürünler:

İnsanlar yalnızca gıda veya giyim alışverişleri yapmazlar. Bunların yanında temizlik malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, cinsel ürünler ve daha niceleri de vardır. Marketlerden veya eczanelerden satın alınan bazı ürünler ise alıcıların yüzünün kızarmasına neden olur. Peki bu duruma neden olan ürünler hangileri?

Yüz kızartan ürünler arasında gerek hijyen ürünleri, gerek bakım ürünleri, gerek bir iç çamaşırı çeşidi ve gerekse de cinsel ürünler yer alabilir. Bu ürünlerden hangisi olursa olsun birçok insanın derdine derman olan ise; bu tip yüz kızartan malzemelerin internet üzerinden satın alınması olmuştur. Ancak böyle bile zaman zaman utandıran durumlarla karşı karşıya kalındığı görülebilir. Hatta birçok insan kendisine değil de “bir arkadaşı için satın aldığını” söyleyerek bu durumun verdiği utançtan kaçmaya çalışır. İşte kadınların ve erkeklerin satın almaktan çekindiği 5 ürün!

Kadın Pedi

İçinde bulunduğumuz gelişmiş dönemlerde kadınların regl dönemlerine dair bilgisi olmayan yoktur. Hatta bazı kadınlar, bu durumun tamamen biyolojik bir mesele olduğunu ve bu konuyla ilgili bir alışveriş utanç vermemesi gerektiğini savunmuştur, hatta bu konuda da haklıdırlar. Ancak bazı kadınlar veya özellikle regl dönemini yeni yeni yaşamaya başlayan genç kızlar, kadın pedi satın alırken müthiş bir çekingenlik gösterir. Marketlerde alınan birçok gıda ürünü arasına saklanan kadın pedi paketleri, küçük mahalle bakkallarındaki satıcı kişiden istenirken büyük bir utanca neden olabilir. Bu durumdan hoşnut olmayan kadınlar, büyük marketlerin internet üzerinden sundukları alışveriş yöntemlerini tercih ederken; bazıları da regl döneminin milyarlarca kadın tarafından her ay yaşanmasının artık normal karşılanması gerektiğini savunur ve bu konuda bir ürün alırken çekingenlik göstermez. Her iki yol da aslında bir kadının kişisel özelliklerine göre seçilebilir.

Prezervatif

Cinsel ürünlerin satın alınması, ülkemizdeki en büyük utanç verici durumlardan bir tanesi olarak bilinir. Hatta kadın pedinde yaşanan market kolaylığı, prezervatif satın alırken insanların karşısına çıkmaz. Prezervatifler, bazı marketlerde raflarda durmasına rağmen bazı marketlerde ise tıpkı sigaralar gibi kapalı camekanlarda muhafaza edilir. Bu durumda da ürünü satın almak isteyen kişiler, satıcıdan bu konuda yardım almak zorunda kalır. Herhangi bir yardım almasına gerek kalmasa da, ürünlerin ücretini öderken başka insanların bu duruma şahit olmasından dolayı utanabilir.

Günümüzde bazı insanların prezervatif almaktan çekinmedikleri görülür ancak birçok insan hala bu ürünü alırken, utanılacak bir şey yaptığı hissiyatına kapılır ve yüzü kızarır. Prezervatifi satın alan erkekler bu tür zor durumlarda kalırken, ülkemizde bir kadın tarafından satın alındığının görülmesi pek mümkün değildir. Bu durumda kadınların bu tür alışverişlerden uzak durduğu veya uzak tutulduğu düşünülebilir. Bu duruma çözüm olarak ise erkeklerin veya kadınların internet alışverişini tercih etmeleri, yüz kızartan bu durumdan kurtulmaları için en mantıklı yöntemdir. Birçok internet adresi hatta prezervatif üreticileri online olarak satış gerçekleştirmektedir.

Vibratör

Cinsel ürünlerden en kolay satın alınanı prezervatif olabilir ancak insanların tercihlerine veya zevklerine bağlı olarak cinsel ürünler çok çeşitlilik gösterir. Hatta bu alanda ciddi bir ticaret görülmekte ve insanlar bu tür ürünleri satın almak için birçok araştırma yapmaktadır. Öncelikle bilmeyenler için vibratör, kadınların mastürbasyon yaparken kullandıkları araçlardır. Tıpkı erkekler gibi kadınların da cinsel ihtiyaçları vardır ve bu nedenle de bu tür ürünlere talep fazladır. Ancak erkekler de kadınlar da bu tür ürünleri satın alırken utanırlar veya çekinirler. Bu nedenle bu tür şeyleri daima internet üzerinden sipariş ederler. Ancak bu durumda bile hiçbir kadın bir kargo görevlisinin kendisinin vibratör satın aldığını bilmesini istemez. Bu durumda da internet üzerinden vibratör, dildo ve daha pek çok farklı cinsel ürünü satın alanlar için internetteki satıcılar, kargoları gizli bir şekilde göndermekte ve kargo paketinin üzerine, ürün ile ilgili herhangi bir bilgiye vermemektedir.

Vibratör, tüm dünyada çokça satılan bir seks oyuncağıdır, bu nedenle birçok satıcı ürünleri arasında vibratör çeşitlerine de yer verir. İnternet üzerinden bu tür bir ürünü satın almak ve bu ürünün gizli bir şekilde gönderilmesi de alıcıların biraz daha az utanmasını sağlar. Yüz kızartan ürünlerin başında vibratör türü ürünlerin gelmesi de, bu satışların en çok internet üzerinden yapılmasına neden olur. Türkiye’nin en büyük ürün satıcısı Pembe Bulutlar sitesinin bizimle paylaştığı satış istatistiklerinde de en çok satılan ürünlerin vibratör olduğu görülmektedir.

Fantezi İç Giyim Ürünleri

Her ne kadar iç giyim sektörü ile alakalı çok fazla sorun oluşmasa da, birçok kadın bir erkek satıcılar günlük bir iç giyim ürününü dahi almak istemez ve bu durumda kaldığında da utanır. Çünkü iç giyim malzemelerinin insanın özeli olduğu düşünülür. Ancak günümüzde büyük iç giyim mağazaları da dahil olmak üzere bu utancın biraz daha önüne geçilmiştir.

İnsanların almaktan utandıkları ürünler arasında ise fantezi iç giyim ürünleri olarak tanımlanan seksi çamaşırlar, gecelikler ve çeşitli ürünler yer alır. Kadınlar jartiyerli takımları herhangi bir iç giyim mağazasında bulabilirler. Ancak bunu alırken sıkıntı yaşarlar. Bir erkeğin eşine veya sevgilisine hediye olarak bir iç giyim ürünü alması ile az görülen bir durumdur. Çünkü erkekler bu durumda daha çok yüzü kızaran taraf olmuştur. Ortak payda ise, fantezi kostümleridir. Kadınlar veya erkekler, fantezilerinin ve arzularının doğrultusunda bazı kıyafetleri ve kostümleri tercih edebilir ancak bu ürünler de tıpkı diğerleri gibi internet üzerinden alınır. İnsanların böyle tercih etmesinin nedeni ise bu alışverişi olabildiğince gizli tutmaktır. Yüz kızartan durumdan kurtulmak için ise bu ürünleri gizli paketler içerisinde servis eden satıcıları tercih ederler.

Ertesi Gün Hapı

Kadınların kendini kötü hissettiği ve eczaneden satın alırken çeşitli bahaneler ve yalanlarla kendisine ait olmadığını gösterme çabasında olduğu bir üründür. Bu ürün, korunmasız bir şekilde yani prezervatif olmadan yaşanan cinsel birleşmenin ardından, kadının hamile kalmasını engelleyen ve cinsel birleşmeden sonra 72 saat içerisinde tüketilmesi gereken bir haptır. Eczanelerde satılan bu ilaç, doğum kontrol hapı olarak da bilinir. Ancak bu hapı bazen regl döneminde sorun yaşayan kişilere de doktor tarafından verildiği ve cinsel bir durum söz konusu olmamasına rağmen satın alırken büyük sıkıntı yaşadığı da kadınlar tarafından bilinen bir durumdur. Eczaneden bir ürün satın alırken daha az çekinilmesi gerektiği düşünülse de kadınların yüzünü kızartan en ciddi durumlar arasında ertesi gün hapı satın almak yer alır.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Aylak Haber, ünlülerin keyifli ve eğlenceli dünyasından en güzel anları sizinle paylaşıyor.

Sosyal Medya, Spor, Magazin, Teknoloji, Moda ve Seyahat Haberleri, Aylak Haber'de...

Yasal Uyarı

AylakHaber.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na % 100 uyumlu olarak yayı yapmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Hızlı İletişim

Adres: Fatih Sultan M. Cad. No:38 Daire: 8

Kavacık, Beykoz - İstanbul

444 8 650

Öne Çıkan Haber Linkleri

To Top